Bez kategorii

Intro

Powodów założenia tego bloga było kilka. Główne były 2: jeden bezpośredni i jeden pośredni. Pośredni to taki, że poważnie o założeniu bloga myślałem już od czerwca zeszłego roku.


Wcześniej miałem jakieś podejścia do blogowania, ale zawsze regularność, którą na siebie nakładałem mnie przerastała. Tu z pomocą przyszedł powód bezpośredni, czyli konkurs Daj Się poznać 2017 organizowany przez Maćka Aniserowicza. Zadaniem jest rozwijanie projektu open-source i publikowanie 2 postów w tygodniu. Konkurs trwa przez 10 tygodni, od początku marca do końca maja.

Blog

Ale zanim zachęcę Cię do wzięcia udziału w konkursie Daj się poznać, to opowiem o czym będzie ten blog. Jak możesz zobaczyć w nagłówku będzie o programowaniu, produktywności i technologiach. Czyli o wszystkim co mnie kręci. Zachęcam do przejrzenia artykułów, które już się ukazały. Jeśli chcesz się dowiedzieć o mnie więcej możesz zajrzeć na stronę: O mnie. Chciałbyś pogadać? Nie ma sprawy. Od tego jest strona kontakt.

Daj się poznać 2017

Bardzo chciałem wziąć udział w jego poprzedniej edycji. W tamtym okresie całą energię przeznaczyłem na inny cel. Jednak śledziłem poczynania konkursowiczów. Gdy tylko Maciek ogłosił, że w tym roku odbędzie się kolejna edycja Daj się poznać, nie wahałem się ani chwili. Miałem gotową odpowiedź. Zostało tylko wymyślić projekt którym będę się zajmował przez 10 tygodni. Projekt ten opiszę już 1 marca.

Jeżeli zastanawiasz się czy warto wziąć udział w konkursie Daj się poznać, to warto. Śledziłem poczynania konkursowiczów i ich dalsze losy. Dzięki konkursowi kilka osób znalazło swoją pierwszą pracę. Inni dzięki Daj się poznać zaczeli występować na scenie jako prelegenci. Wszyscy zdobyli masę doświadczenia(przynajmniej tak mówią ;)) Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany wejdź na stronę konkursu i poczytaj wrażenia uczestników poprzedniej edycji.

Boisz się, że nie dasz rady? Nawet jeśli nie wytrzymasz do końca, to zdobędziesz doświadczenie. A jeśli strach ma Cie wstrzymywać przed rejestracją, to lepiej spróbować i nie podołać, niż nawet nie spróbować i tego żałować. Bo drugiej takiej okazji może już nie być. Nawet jeśli jedyny wpis to będzie wpis omawiający projekt to świat się nie zawali. Przynajmniej będziesz mógł powiedzieć: spróbowałem!

Mimo, że jest to wstępny wpis na bloga, którego mam zamiar prowadzić jeszcze długo po zakończeniu konkursu, to uznałem, że opisze w nim Daj się poznać. Bo im więcej projektów i osób zaangażowanych tym lepiej. Dla wszystkich. Więcej doświadczeń, inspiracji, nowych znajomości. Więc klawiatura w dłoń i zarejestruj się!

4 Comments

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony.* Pola wymagane *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.