Bez kategorii

Podsumowanie Daj się poznać

Nadszedł koniec maja a z nim koniec konkursu Daj się poznać. Pora więc na podsumowanie.

Co tworzyłem?

Na początek przypomnę jaką aplikację tworzyłem na konkurs Daj się poznać 2017. Aplikacja nosi nazwę Codziennik, po angielsku Insighter. Założenia były proste: Codzienne spisywanie myśli wpływa pozytywnie na nasze życie. Dzięki temu zaczynamy zauważać to co przy codziennym pędzie pomijaliśmy. NIe ma na rynku aplikacji, która pozwalałaby w łatwy sposób, małym kosztem prowadzić dziennik.  Oczywiście można spisywać luźne myśli, ale jednak to wymaga wiekszego zaagażowania. Dlatego założenia mojej aplikacji były inne. Chciałem, żeby uzytkownik mógł opdowiadać na kilka pytań, które pozwalają na wytworzenie wdzięczności, zauważanie własnych sukcesów(nawet tych małych) i poprawę zadowolenia z życia. Dokładny opis założeń aplikacji znajduje się tutaj.

Natomiast opis gotowej pierwszej wersji aplikacji dostępny jest w tym wpisie.

Co mi wyszło?

Po pierwsze wystartowałem w konkursie. Po drugie go ukończyłem. Po trzecie ukończyłem aplikację Codziennik.

Uważam to za swój wielki sukces. Konkurs dał mi bardzo wiele. Poznałem wiele wartościowych osób(głównie za sprawą Slacka devspl). Mój poziom programowania został wywieziony windą w górę. No i oczywiście doładowałem swój blog treścią.

Konkurs Daj się poznać oprócz tego dał mi o wiele więcej. Ale o tym opowiem kiedy indziej. Dokładne info kiedy i gdzie na końcu posta.

Co mi nie wyszło?

Niestety nie udało mi się publikować 2 postów tygodniowo bez przerwy od marca do końca maja. Mimo przerwy na końcu konkursu napisałem i opublikowałem 23 posty(razem z tym). Myślę, że może to właśnie dlatego, że wiedziałem, że spełniłem wymagania konkursowe. Przez ostatnie 2 tygodnie atrakcji i braku czasu na pisanie postów dostarczyły mi studia.

Nie udało mi się także zaimplementować wszystkich funkcji do aplikacji Codziennik, którą realizowałem na konkurs. Ostała dosłownie jedna rzecz. Jednak może mi ona zająć trochę czasu. Nie wrzuciłem aplikacji do Google Play, ani App Store. Głównie z braku czasu(i żałowałem środków na wykupienie konta deweloperskiego w App Store).

Plany na przyszłość związane z aplikacją

Jako, że zbliżają się wakacje mam zamiar dokończyć dołożyć brakującą funkcję do aplikacji i opublikować ją w sklepach.

Lista wszystkich postów

Z kategorii Daj się poznać 2017:

Podsumowanie

W tym konkursie nie ma wygranych i przegranych. Każdy kto podjął wyzwanie jest dla mnie wygrany. A jak ktoś ukończył konkurs to jest… wygrany do kwadratu!
Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i go ukończyli. Mam nadzieję, że poznam Was na Gali finałowej konkursu.

Widomość z ostatniej chwili

Moje zgłoszenie zostało przyjęte przez Maćka i tym samym wystąpię na Gali finałowej Daj się poznać 17 czerwca w Warszawie! Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Więc do zobaczenia!

8 Comments

  1. Gratuluję wykonania misji i jeszcze bardziej nadchodzącego występu. 🙂 A zdradzisz, o czym będziesz mówić? O kwestiach technicznych związanych z projektem czy czymś innym?

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony.* Pola wymagane *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.