Bez kategorii

Zbiór przydatnych linków związanych z organizacją czasu

W tym wpisie przygotowałem dla Was zbiór linków związanych z ogólną organizacją czasu, nie tylko systemami które opisywałem. Znajdują się tutaj linki zarówno te które już podawałem w poprzednich wpisach, jak i nowe. Łapcie:

Na początek dwie największe treściowo pozycje:

David Allen Getting Things Done Absolutna pozycja obowiązkowa dla wszystkich którzy chcą ogarnąć swój kawałek świata. Link prowadzi do porównywarki cenowej. Jest to II wydanie poprawione i (podobno) bardziej dostosowane do współczesnych czasów. Sam przeczytałem pierwszą wersję, ale nie uważam, że należy trzymać się zasad tam opisanych jak jedynej słusznej drogi. Jeśli nie macie czasu na książkę, albo ją przeczytaliście ale nie wszystko jest jasne to polecam:

GTD in 15 minutes. Artykuł który szybki i jasno wyjaśni o co w ogóle chodzi w tym całym GTD. Polecam zarówno tym co nie chcą czytać całej książki, ale wynieść esencję tego systemu, jak i tym którzy książkę przeczytali. Można sobie wszystko jeszcze raz usystematyzować.

https://www.youtube.com/watch?v=B9Fo738mZTI Wideo w którym Maciej Aniserowicz opowiada o wypracowanej przez siebie metodyce organizacji czasu GMD. Sam opierałem się na niej zaraz obok GTD przy tworzeniu własnego systemu zarządzania zadaniami.

Warto spróbować czy któraś z powyższych metod bez żadnych modyfikacji nam czasem nie podpasuje. Bo może stracimy masę czasu na wypracowywanie czegoś, co zostało już stworzone.

Jak już załatwiliśmy główne materiały na których warto się oprzeć, to teraz czas na kilka „wspomagaczy”, ale na pewno nie uboższych treściowo:

http://andrzejtucholski.pl/2015/jak-szybko-poradzic-sobie-z-nawalem-obowiazkow/ świetny film, jak i artykuł jako uzupełnienie do niego. Andrzej mówi tam o takich rzeczach jak hierarchizacja zadań, czy używanie matrycy Eisenhowera. Kolejny must-read.

http://marcinkwiecinski.pl/ blog Marcina Kwiecińskiego o którym wspominałem w pierwszym wpisie z serii

http://kobietydokodu.pl/planowanie-pracy/ Szczerze polecam ten wpis jak i cały ten blog. Choć wydaje się przeznaczony dla kobiet, sugerują to nazwa i w niektórych tekstach zwroty do czytelniczek 😉 Jeśli możecie to przeboleć to treść jest tam naprawdę fajna i unisex 😉

http://andrzejtucholski.pl/2016/wpisz-w-kalendarz-odpoczynek/ O tym jak ważne jest wpisanie w kalendarz odpoczynku. W przeciwnym wypadku bardziej zbliżamy się do frustracji niż zmiany sytuacji. Wspominałem o tym w drugim wpisie z tej serii. Jednak Andrzej tłumaczy to zdecydowanie lepiej ode mnie.

https://www.youtube.com/watch?v=0l7wx9Ya3HM&list=PLAzfmm1gS2_UIsnCtmVq52bljDw8Am2VH Playlista na YouTube zawierająca świetne materiały dotyczące obsługi ToDoista- aplikacji do zarządzania czasem, której obecnie używam. Autor pokazuje te podstawowe, jak i zaawansowane funkcje. Dodatkowo Carl prezentuje jego implementację GTD w ToDoist. Pozycja obowiązkowa dla użytkowników tej aplikacji.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLAzfmm1gS2_VSO6Wz5U5dmt5Cd-lkiQiT Kolejna playlista od Carla Pulleina. Tym razem Carl prezentuje implementację „czystego” GTD w Todoist. Absolutnie świetne, jeśli ktoś chce sztywno trzymać się zasad opisanych w książce Davida Allena.

Postaram się cały czas uzupełniać tą listę jeśli wpadnę na coś wartościowego. Dodatkowo zachęcam do dzielenia się własnymi odkryciami w komentarzach. Te pozycje również będę dodawał do powyższej listy.


Organizacja czasu

Ten wpis jest czwartym z serii opowiadającej o moich sposobach organizacji czasu. Chcę od razu zaznaczyć, że system ten nie jest „jedyny słuszny”. Nawet dla mnie nie jest on idealny. Jest najlepszy jaki do tej pory udało mi się wypracować, jednak ciągle staram się dążyć do tego ideału.

Spis treści:

1. Moja interpretacja GTD

2. Implementacja GMD w Wunderlist

3. Organizacja zadań w Todoist

4. Zbiór przydatnych linków związanych z organizacją czasu(tu jesteś)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony.* Pola wymagane *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.