Azure Programowanie

8 płatnych narzedzi za darmo dla studenta

Dzisiaj przygotowałem dla Ciebie zbiór 8 płatnych narzędzi, które jako student możesz mieć za darmo.

Windows 10 Pro/Edu

W ramach programu Microsoft Imagine, każdy student uczelnia biorącej w nim udział ma tonę oprogramowania giganta z Redmond za darmo. Ale przy Windowsie uwaga. Klucz generowany w ramach Microsoft Imagine uprawnia do upgrade’u zarejestrowanego, legalnego Windowsa. Więc to nie jest „Windows za darmo”, a upgrade do lepszej wersji Windowsa za darmo. I tak warto. Dostajemy przydatne narzędzia, które są niedostępne w wersji Home. Między innymi: Remote Desktop, Hyper-V, BitLocker. Porównanie wersji Home i Pro tutaj (wersja Edu od Pro nieznacznie  się różni).

Visual Studio Enterprise

Najlepsza, najbardziej wypasiona wersja Visuala za darmo. Na takie dobrości często nawet największe korporacje nie mogą sobie pozwolić (cena VS Enterprise zabija), a my biedne studenty mamy ją za darmo w również w ramach Microsoft Imagine. Gorzej jeśli idziemy do pracy i jest tam tylko VS Professional, a nam tak bardzo brakuje funkcji większego brata, który był za darmo. Porównanie wszystkich wersji VS znajdziecie tutaj: klik.

Obydwa powyższe oprogramowania można uzyskać na stronie Microsoft Imagine

Jeżeli nie możesz znaleźć swojej uczelni/wydziału na powyższej stronie spróbuj poniższego serwisu:

On the hub

Możesz tutaj znaleźć nie tylko ofertę Micfosoft Imagine dla swojej uczelni i wydziału, ale także inne bezpłatne lub w obniżonej cenie oprogramowanie (np. Parallels Desktop) onthehub.com

Jetbrains

Kto nie zna takich narzędzi jak IntelliJ IDEA, czy Resharper? Jako studenci mamy wszystkie narzędzia od czeskiej firmy za darmo, razem z ultra-dobrym wspomagaczem do Visual Studio i IDE do Javy na czele. U-WIEL-BIAM. A samą ofertę znajdziesz tutaj: jetbrains.com/student

Pluralsight

Świetna platforma edukacyjna. Niestety nie jest dla nikogo w pełni darmowa, natomiast jako student możesz  mieć bezpłatny dostęp do niej przez 90 dni. Znowu z pomocą przychodzi Microsoft Imagine. Za jego pomocą możesz uzyskać kod na te 90 dni. Instrukcja jak to zrobić: https://help.pluralsight.com/help/do-you-offer-student-discounts

Microsoft Azure

Kolejny duży benefit od giganta z Redmond. Możesz mieć chmurę od Microsoftu zupełnie za darmo. W ramach benefitu dostaniesz 25 usług za darmo plus $100 do wykorzystania na co chcesz. I to bez podawania karty kredytowej 😉 Dobry układ? Myślę, że świetny.

AWS

Ale żeby nie było tak monotematycznie 😉 Na chmurę drugiego największego gracza również znajdzie się promocja dla studentów. Możesz dostać do $100 dolarów rocznie na naukę AWSa oraz dostęp do platformy kursowej AWS Technical Essentials Training Course. Po więcej szczegółów zapraszam tutaj.

Github

Kto nie zna tej platformy do udostępniania kodu? Jeśli tak jest to szybciutko zapraszm pod adres: https://github.com/ i nadrabiaj zaległości. Gdy już to zrobisz to wiedz, że jako student możesz mieć prywatne repozytoria na GitHubie za darmo. Co w połączeniu z następnym narzędziem, jest mega-wypasem.

TravisCI

Narzędzie do Continous Integration. Za darmo dla publicznych repozytoriów na GitHubie. Ale jako studenci możecie budować na nim też projekty  z prywatnych repozytoriów na GitHubie.

Obydwa powyższe benefity możecie znaleźć w Github Education Pack: https://education.github.com/pack

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony.* Pola wymagane *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.