Bez kategorii Programowanie

Relacja z GirlzCamp 2018

W pierwszy weekend czerwca, miałem przyjemność wziąć udział w GirlzCamp (i częściowo je poprowadzić) – warsztatach organizowanych przez Microsoft dla kobiet chcących rozpocząć karierę w branży IT.

Niestety ze względu na zbyt niską frekwencję moje warsztaty na temat tworzenia chat botów zostały odwołane. Jednak miałem okazję pomóc Grześkowi (pozdro!) i pokazać swoje demo bazujące na usługach Azure Cognitive Services. Ale po kolei.

Ze względu na brak własnego warsztatu pomagałem Grzegorzowi Maksimowi – MSP z Politechniki Lubelskiej (Lublin <3 ). Jego warsztat wprowadzał w podstawy programowania na przykładzie aplikacji desktopowej tworzonej w WPF. Warsztaty kierowane były dla początkujących dziewczyn, lub takich, które nie miały wcześniej styczności z programowaniem. Stąd duża frekwencja (co można zobaczyć na poniższym zdjęciu).

W trakcie przerwy jedna z uczestniczek podeszła do mnie z pytaniami dotyczącymi botów właśnie. Bardzo cieszy mnie, że temat znajduje coraz większe zainteresowanie.

Pomimo, że mój warsztat został odwołany, za prośbą Grześka przeprowadziłem krótkie demo. Polegało ono na rozpoznawaniu tekstu – wykrywaniu słów kluczowych oraz wydźwięku wypowiedzi – pobranego z prostej aplikacji WPF. Aplikacja wykorzystywała usługi Azure, a dokładnie Text Analysis z Azure Cognitive Services. Jej kod można zobaczyć na moim Githubie.

Mimo tylko 45 minut podczas pokazałem, że nawet tak proste aplikacje jak notatnik mogą mieć potężne możliwości przy wykorzystaniu chmury. Mam wrażenie i taki dostałem feedback, że moja część się podobała.

Nawet jedna z uczestniczek napisała w ankiecie, żeby więcej nie zabierać moich warsztatów. Bardzo mnie to cieszy. Więc, żeby więcej moje warsztaty w przyszłości nie zostały odwołane proszę się na nie zapisywać 😉 A jeżeli ktoś chciałby, żebym przeprowadził  warsztaty z tematyki botów, czy np. Azure Cognitive Services – zapraszam do kontaktu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony.* Pola wymagane *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.