Bez kategorii

Plany na 2018 rok

tasks writing in notebook

W tym roku postanowiłem podejść jeszcze bardziej systematycznie do planowania nowego 2018 roku. W związku z tym wyszedłem na świat z moimi celami. Nie tylko tymi na rok 2018, ale także tymi wybiegającymi bardziej w przyszłość.

Listę celów zobaczyć możesz na dedykowanej temu stronie.

Jak sam zobaczysz pewne cele zostały wykonane przed 1 stycznia 2018 roku. To dlatego, że listę założyłem dużo wcześniej niż ją opublikowałem na blogu. W miarę upływu czasu zadania będę dodawał, modyfikował ale przede wszystkim wykonywał.

Postanowiłem jednak podzielić się w tym wpisie więcej niż tylko listą celów. Spojrzyjmy więc na kilka obszarów mojego życia i działalności.

Grupa .NET PW

Jeśli czytałeś moje podsumowanie 2017 roku to wiesz dobrze, że w ostatnich dniach grudnia zostałem przewodniczącym Grupy .NET i Microsoft Student Partnerem na Politechnice Warszawskiej. Niesie to za sobą obowiązki, ale i wiele możliwości. Za cel stawiam sobie przywrócenie Grupie dawnego blasku. To jest moje główne zadanie związane z Grupą na 2018 rok. Ogromne zadanie, wielki cel. Ale nie będę go realizował sam 🙂

Blog

To jest obszar najbardziej zaniedbany przeze mnie pod koniec 2017 roku. Jeden post na miesiąc to nie jest to co chcę widzieć. Jednak najzwyczajniej w świecie brakuje mi czasu na regularne siedzenie i pisanie. Z tego powodu jednym z moich celów jest codzienne pisanie. Nie musi być to długo. Kilkanaście minut dziennie wystarczy, żeby po tygodniu/dwóch mieć gotowy post na bloga.

Vlog?

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł prowadzenia vloga. Widząc gdzie ta forma zaprowadziła Mirka Burnejko, Maćka Aniserowicza, czy Ludwika Siadlaka bardzo ciągnie mnie do spróbowania. Jednak jestem świadomy, że na początku vlogowanie zabierać będzie  masę czasu, którego już teraz nie mam za wiele. I oczywiście pojawia się pytanie: o czym będę mówił? Ale to akurat nęka mnie przed każdą nową formą wyrazu. Tak było przed założeniem bloga, przed wystąpieniami. A gdy już podjąłem decyzję ROBIĘ to tematy same zaczęły wpadać do głowy. Oglądałbyś vloga/filmy w moim wykonaniu? Jeśli tak zostaw komentarz lub skorzystaj ze strony kontakt 🙂

Praca

Chciałbym w 2018 roku podjąć się pracy jako programista. Najchętniej w technologii .NET Core plus Azure. A gdzie i w czym finalnie będę pracował – czas przyniesie. No właśnie…

Długoterminowe planowanie

Te plany i cele są bardzo ogólne. I takie mają być. Nie jestem w stanie przewidzieć co dokładnie będę robił np. w czerwcu, bo nie wiem co wydarzy się przez te 6 miesięcy dzielących nas od czerwca. Dlatego przestałem planować w perspektywie aż tak odległej. Wolę nakreślić tylko zarys swoich działań na najbliższy rok oraz zapisać rzeczy, które na pewno się wydarzą. Natomiast dokładne działania związane z realizacją tych celów planował będę w perspektywie kwartału, miesiąca i tygodnia.

A jakie cele stawiasz sobie Ty w roku 2018? Podziel się nimi w komentarzu. Może kogoś zainspirujesz do działania?

Przepiękne zdjęcia w tym (i nie tylko tym) wpisie pochodzą z Unsplash. Kocham szukać tam obrazków

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony.* Pola wymagane *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.