Daj się poznać 2017

Gala finałowa Daj Się Poznać 2017

W ostatnią sobotę(17.06.2017) wziąłem udział w oficjalnym zakończeniu konkursu Daj Się Poznać 2017. Wydarzenie miało miejsce w siedzibie Microsoftu w Warszawie.

Na początek było słowo od Ojca Prowadzącego(aka Maciek Aniserowicz) i gościa zza oceanu:

Na początek zaplanowane były 2 sesje sponsorskie. Zwykle podchodzę do nich sceptycznie(chyba, że stoją przy nich znane nazwiska). Jednak tym razem zostałem pozytywnie zaskoczony. Pierwsza firma podeszła ciekawie do tematu i postanowiła pokazać proces SCRUM na przykładzie budowania miasta z klocków LEGO.

Druga firma natomiast pokazała boty – wirtualnych asystentów napisanych na platformie Microsoft Bot Framework. Bardzo ciekawa prezentacja techniczna. Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem, że zwykły śmiertelnik może napisać takiego bota opierając się na zaawansowanych serwisach oferowanych przez firmę z Redmond.

 

Następnie nastąpił maraton. Maraton prelekcji uczestników. Było ich aż 15. Podczas jednego dnia. Na każdą prezentację przeznaczone było tylko 20 minut. Tylko bo wiem jaki to krótki czas, przy ogromie informacji jaką chce się przekazać. A mówię to z własnego doświadczenia bo…

Pierwszy raz na scenie

Na Gali finałowej miałem też okazję wygłosić swoją pierwszą prelekcje. Jej temat brzmiał Historia pewnej rozmowy rekrutacyjnej. Była to prezentacja miękka. Nie chciałem porywać się na temat techniczny na pierwszy raz.

Stres był dość duży. Jednak, gdy tylko wszedłem na scenę i zostałem zapowiedziany przez Maćka, cały stres minął. Skupiłem się tylko na tym co miałem do przekazania. Jedyną obawę jaką miałem to żeby tylko nie przekroczyć 20 minut. Tak bardzo miałem to w podświadomości, że moja prezentacja trwała… 8 minut. Dowiedziałem się o tym dopiero gdy zszedłem ze sceny. Więc spokojnie mogłem opowiedzieć jeszcze jedną lub dwie anegdoty. Jednak lepiej skończyć dużo wcześniej niż przedłużyć występ.

Występując na Gali finałowej spełniłem jedno ze swoich marzeń – zostania prelegentem. Żeby podzielić ten cel na kroki, zgodnie z ideą Trzech poziomów ustaliłem kolejne etapy na:

  1. Prelekcja przed 50 osobami
  2. Prelekcja przed 100 osobami
  3. Prelekcja przed 200 osobami.

Tym samym, podczas swojego pierwszego wystąpienia wypełniłem od razu dwa pierwsze poziomy. Teraz został tylko 3. Ale coś czuję, że jego nie będzie już tak łatwo wykonać.

Nie będę tutaj opisywał każdej prelekcji z osobna. Pod tym adresem znajduje się playlista z nagraniami wszystkich prelekcji. Zachęcam do obejrzenia, bo wszystkie były ciekawe i na pewno dowiesz się z nich wielu przydatnych rzeczy.

Afterparty

Po wszystkich prelekcjach przenieśliśmy się do baru Jabberwocky. Już w mniejszym gronie można było dać się (lepiej) poznać z pomocą napojów procentowych. Całość sponsorował Microsoft.

Podsumowanie

To był wspaniały dzień spędzony z innymi pasjonatami. Było czuć dev-ducha wypełniającego całą salę. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja spotkać sie przynajmniej z częscią z Was. Na szczęście mamy Internet 😉

W tym miejscu należy się wielkie DZIĘKUJĘ dla Maćka, który zechciał zorganizować tak wspaniałą inicjatywę jaką jest Daj Się Poznać. Dzięki Gali można było spotkać i poznać w „realu” wszystkie te osoby, które stały za blogami przez całe te 3 miesiące. Dzięki Maćkowi poznałem też obecną i przyszłą elitę polskiego dev-community i IT. Uważam, że na tej sali siedzieli najlepsi z najlepszych:

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony.* Pola wymagane *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.